Bohatá hodinářská tradice v českých zemích nevznikla náhodou — už v devatenáctém a na začátku dvacátého století jí přímo sekundoval duch doby. Hodinářství je totiž řemeslo, které v sobě spojuje umění a design s použitím přesných strojírenských technologií. Tedy ta odvětví, ve kterých jsme za Rakouska-Uherska a První republiky dosahovali mezinárodního věhlasu. A tolik se na tom naštěstí nezměnilo ani za časů komunismu.

Dnes, mnoho let po jeho pádu, jsou český design, typografie a přesné strojírenství zaslouženě zpět ve světové špičce. A duch doby tak našemu hodinářství přeje znovu. Jako skupina lidí, tvořená osvíceným investorem, prvotřídními designéry a mechaniky, jsme v Novém Městě nad Metují začali výrobu unikátních malosériových hodinek značky BOHEMATIC, abychom designem a technologiemi jednadvacátého století navázali na to nejlepší z těch minulých.

Celý příběh začal setkáním investora Josefa Zajíčka s designéry Michalem Froňkem a Janem Němečkem v libeňském studiu Olgoj Chorchoj. Ze společné vášně pro techniku, řemeslnou zručnost a staré závodní automobily se zrodil nápad na projekt, který by české hodinářské umění vrátil tam, kam historicky patří. A výsledkem je právě BOHEMATIC — koncept hodinek vystavěný na precizní manufakturní výrobě a nadčasových tvarech.

 

BOHEMATIC TEAM

BOHEMATIC Tým